OK
 

توانستیم رتبه ناوگان ملی را از 23 به 13 ارتقا دهیم

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران‌ گفت: طی سه سال اخیر توانستیم رتبه کشتیرانی‌جمهوری اسلامی ایران را از 23 به سیزدهمین شرکت بزرگ حمل و نقل کانتینری جهان ارتقاء دهیم.

به گزارش خبرنگار ما، دکتر محمد سعیدی که در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی دریایی ایران سخن می گفت با تأکید بر اینکه بزرگ ترین چالش در مسیر توسعه دریایی کشور شناخت مزیت های دریایی است، اظهار داشت: کارشناسان دریایی باید در زمینه شناخت این مزایا و تعیین اینکه آیا در صنعت دریایی کشتی ساز هستیم یا می توانیم منابع را در تعمیرات کشتی به کار ببریم به بحث و بررسی بپردازند.

وی با بیان اینکه شناخت ظرفیت های واقعی دریایی کشور از اتلاف منابع جلوگیری می کند، افزود: مدیریت منابع امر بسیار مهمی است چرا که در هیچ جای جهان منابع نامحدود وجود ندارد و ما نیز باید بر اساس محدودیت های موجود دست به برنامه ریزی بزنیم.

دکتر سعیدی با یادآوری این مسئله که اروپا با وجود توانایی بالا در ساخت کشتی این صنعت را به آسیایی ها سپرده است، بیان داشت: تعطیلی یاردهای ساخت کشتی در اروپا در پی فقدان مزیت تولید در این منطقه صورت گرفت.

مزیت کشتی سازی های داخلی در تعمیرات است

رئیس هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران یکی از مزیت های داخلی کشور را وجود جوانان مستعد و شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان دانست و گفت: باید قدر این‌مزایا را بدانیم و تعیین کنیم که می خواهیم کشتی بسازیم که ۱۵ سال ساخت آن طول می کشد یا به سمت تعمیرات برویم و به ساخت شناورهایی بپردازیم که طی دو سال به ثمر می نشیند.

وی موفقیت بسیاری از شرکت های بزرگ کشتی سازی جهان را در آغاز فعالیت آنها در زمینه تعمیرات اعلام و خاطر نشان کرد:  کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن ۱۵۵ فروند کشتی، این آمادگی را دارد که در کنار شرکت ملی نفتکش ایران با تمام یاردهای داخلی در زمینه تعمیرات همکاری نامحدود داشته باشد.

به گفته دکتر سعیدی، ظرفیت موجود ناوگان ملی به همراه شرکت های خصوصی می‌تواند برای مدت ها سفارش های تعمیرات برای یاردهای داخلی را تأمین کند.

وی در این باره افزود: با برنامه ریزی در این زمینه دیگر نیاز نیست که شناورهای ناوگان ملی در خارج از کشور تعمیر شوند.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چالش های بین المللی پیش روی صنعت دریایی کشور، به شرایط ویژه ای که دشمنان به وسیله تحریم ها برای کشور رقم زده اند، پرداخت و بیان داشت: نبردی که دشمنان با ایران آغاز کرده اند، قطعاً یک نبرد لجستیکی است.

وی افزود: اگر آمریکایی ها در نبرد لجستیکی موفق نشوند، تحریم بر کشور اثری نخواهد داشت.

راهبرد غلبه بر تحریم ها، اتحاد است

دکتر سعیدی یکی از مهم ترین راهبردها برای غلبه بر تحریم در موقعیت کنونی را همدلی و اتحاد دانست و خاطر نشان کرد: نباید حتی کلمه ای که شکلی از اختلاف داشته باشد از سوی دست اندرکاران مطرح شود چون هم اکنون زمان اتحاد است.

وی تأکید کرد: باید نگاه ملی داشته باشیم چون مردم و کشور از ما انتظار دارند که متحد و متمرکز عمل کنیم.

پیروزی در جنگ لجستیکی با حمایت از ناوگان ملی

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران یکی از راهکارهای غلبه بر تحریم را برداشته شدن ‌موانع پیش روی ناوگان ملی اعلام و خاطرنشان کرد: اگر ناوگان ملی از تسهیلات ویژه در زمان‌ تحریم برخوردار باشد، می توانیم در نبرد لجستیکی علیه کشور با اقتدار بیشتری عمل کنیم.

دکتر سعیدی یکی از اقدامات خوب صورت گرفته طی مدت دو سال گذشته را توسعه ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و بیان داشت: طی سه سال اخیر توانستیم رتبه کشتیرانی‌جمهوری اسلامی ایران را از 23 به سیزدهمین شرکت بزرگ حمل و نقل کانتینری جهان ارتقا دهیم.1397/09/26

Bookmark and Share   شماره خبر :1143 تعداد بازدید :9758

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload
 

درباره ما

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال 1346 تأسیس شد و فعالیت حمل ونقل دریایی خود را در سال 1347
با به کارگیری دو فروند کشتی کوچک در حوزه خلیج فارس و چهار فروند کشتی اقیانوس پیما آغاز کرد.

با ما در ارتباط باشید

About us

Iranian Shipping Company was established in 1346 and started its maritime shipping operation in 1347 with two small ships in the Persian Gulf and four ocean-going ships.

Stay in touch with us

تماس با ما

  • (+98)21 -26100369-370
  • info@irisl.net
  • http://irisl.net

Contact us

  • (+98)21 -26100369-370
  • info@irisl.net
  • http://irisl.net

طراحی سایت و سئو توسط آذران وب

Site design and SEO byAzaran Web