شنبه 2 بهمن 1395
اخبار و تازه ها
تاسیس شرکت مشترک میان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و راه آهن قزاقستان
قرارداد تاسیس شرکت مشترک بین کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و راه آهن دولتی قزاقستان به امضای مدیران عامل دو شرکت رسید. به گزارش خبرنگار مانا صبح امروز و در حاشیه سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به قزاقستان، موافقنامه تاسیس شرکت مشترک میان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و راه آهن دولتی قزاقستان به امضا دکتر محمد سعیدی و دایاس ایسکاکف مدیران عامل دو شرکت رسید. بنابراین گزارش این قرارداد با هدف تسهیل حمل و نقل دریایی در حوزه دریای خزر، همکاریهای مشترک در امور ترمینال داری، حمل و نقل ترکیبی میان بنادر جنوب ایران و کشورهای CIS و همچنین ساخت ترمینال بندری و سرمایه گذاری در حوزه تجهیزات در ایران و قزاقستان، منعقد شد.

 
کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال 1346 تأسیس شد و فعالیت حمل ونقل دریایی خود را در سال 1347 با به کارگیری دو فروند کشتی کوچک در حوزه خلیج فارس و چهار فروند کشتی اقیانوس پیما آغاز کرد.
در حال حاضر گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با حدود نیم قرن فعالیت درخشان در صنعت جهانی حمل ونقل دریایی و با دارا بودن شبکه بین المللی مطمئن و توانایی ارائه خدمات متنوع حمل ونقل، سریع و فراتر از انتظارات مشتریان، به عنوان یک شریک جهانی شایسته برای صاحبان کالا و مشتریان خود شناخته می شود.