دوشنبه 30 بهمن 1396
صفحه نخست >جزییات اخبار > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار

تاسیس شرکت مشترک میان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و راه آهن قزاقستان

قرارداد تاسیس شرکت مشترک بین کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و راه آهن دولتی قزاقستان به امضای مدیران عامل دو شرکت رسید. به گزارش خبرنگار مانا صبح امروز و در حاشیه سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به قزاقستان، موافقنامه تاسیس شرکت مشترک میان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و راه آهن دولتی قزاقستان به امضا دکتر محمد سعیدی و دایاس ایسکاکف مدیران عامل دو شرکت رسید. بنابراین گزارش این قرارداد با هدف تسهیل حمل و نقل دریایی در حوزه دریای خزر، همکاریهای مشترک در امور ترمینال داری، حمل و نقل ترکیبی میان بنادر جنوب ایران و کشورهای CIS و همچنین ساخت ترمینال بندری و سرمایه گذاری در حوزه تجهیزات در ایران و قزاقستان، منعقد شد.


براساس این گزارش درحاشیه امضاء این قرارداد مذاکراتی میان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و رئیس حمل و نقل دولتی قزاقستان انجام شد.
همچنین صبح امروز چهارمین شورای اقتصادی فعالان ایران و قزاقستان با حضور دکتر نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور با هدف تسهیل فعالیتهای حمل و نقل دریایی در بندر اکتائو، تسهیل تردد بازرگانان ایران و قزاقستان و امکان استفاده از فاینانس های تجاری و پروژه ای میان دو کشور تشکیل شد.

    گروه خبري   :   داخلی تاریخ    :   1395/10/02 تعداد دفعات مشاهده    :   868 بار ساعت    :   11:43:26
نظرات کاربران
نظر شما ؟
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران